Produkcja Uli

Wykonujemy  ule jednościenne.
Przykładowa kompletacja zastawu Dadant 12 ramek  :
1.Dennica osiatkowana niska higieniczna z wysuwaną wkładką PCV – 1 sztuka
W dennicy zastosowana jest siatka tkana (pleciona) o oczku 3,1x3,1mm ze stali nierdzewnej.
W odróżnieniu od siatek ocynkowanych, siatka nierdzewna jest odporna na działanie kwasów organicznych używanych przy ekologicznym leczeniu przeciw warrozie.
Siatka tkana (pleciona) jest bezpieczna dla pszczół, nie powoduje urywanie nóg pszczół co ma miejsce przy siatkach aluminiowych.
Deska wylotowa demontowana , przez co przy transporcie nie ma żadnych wystających elementów.
Dodatkową zaletą dennicy jest możliwość bardzo łatwego przystosowania jej do gospodarki 2-rodzinnej. (można na 1 dennicy zimować 2 odkłady 6-ramkowe).

2. Korpus dla ramek Dadant 1/2 - 3 sztuki
Połączenie czopowane na jaskułczy ogon tworzy solidne połączenie o bardzo dużej sztywności i trwałości, nie występuje paczenie i wykręcanie się desek. Wszystkie części korpus klejone są klejem wodoodporny klasy D4 odpornym na niekorzystne warunki zewnętrzne. Połączone 2 korpusy Dadant 1/2 tworzą pełnowymiarowy korpus Dadant 1/1. Stosowanie korpusów 1/2  przez użytkowników  ramek  Dadant 1/1 jest bardzo uniwersalne gdyż daje możliwość łatwego przejścia na gospodarkę wielokorpusową.
Korpusy mają kształt kwadratu dzięki czemu możemy gospodarować ramkami na zabudowie zimnej , jaki ciepłej.
Korpusy są wykonane zgodnie z obowiązującymi standardami, są kompatybilne z produktami innych producentów.3.Powałka – 1 sztuka
W powałce jako cześć poziomą stosujemy wodoodporną sklejkę o dużej sztywności. Nie stosujemy płyt OSB. Ilość otworów w dowolna, na życzenie.
Po obróceniu powałkę można wykorzystać jak nakrycie ciasta przy podkarmianiu wiosennym.

4. Blaszany dach – 1 sztuka
Dach  wykonany ze stali ocynkowanej. Dolne krawędzie dachu są zawinięte do wewnątrz o 180 stopni przez co nie posiadają ostrych krawędzi i posiadają dużą sztywność.
Dach jest lekki i tak spasowany że nie ma potrzeby dociążana go dodatkowo przed wiatrem.

.

                          Cena zestawu : 320 zł.

Komentarze